Traveler

Greece, Thassos, 07/2016

27/05/2017

Kam se pojede na dovolenou o prázdninách 2016, nebylo dlooouho jasné. Jelikož v tu dobu jsem neměla ponětí o tom, že bych byla schopná koupit letenky a ubytování si vybrat potom, padla volba na cestovku. Klasické last minute, které všichni dobře známe. Týden před odjezdem jsme věděli, že naší letošní destinací bude řecký ostrov Thassos.

Domča zelena jako stěna

Ano, i na tuto dovolenou jsme vyjeli autobusem a musím říct..Zlatá Paříž! Cesta má trvat kolem 24 hodin, my však byli nějací rychlí a stihli tuto cestu za 20. No každopádně, vzkaz Makedoncům… Vezměte si příklad alespoň z Českých dálnic, prosím!

Cena a hotel

Jelikož jsme sehnali opravdu super last minute, tak cena pro jednoho s polopenzí vyšla na 5600,- (přibližně). Celá dovolená byla na 12 dní, tudíž na ostrově i s cestou jsme pobyli krásných 10 dní. Ubytováni jsme byli v hotelu Astris Sun, kde byl snad nejlepší personál, jaký jsem kdy zažila. Věčně usměvavá majitelka hotelu se svými syny, Vám zaručila nádherné rodinné prostředí a navíc, jako bonus, pokud neumíte anglicky jste se téměř bez problémů dorozuměli i česky. 🙂

Cesta na Thassos

Pokud si myslíte, že dostat se na Thassos je jen tak, tak není. Po příjezdu do Řecka na nás čekal lodní transfer se kterým jsme pluli krásnou hodinku. Východ slunce, racci nad vámi, tak přesně tohle, Vám navnadilo tu pravou dovolenkovou atmosféru. Po příjezdu transferem nás čekala další hodinka cesty minibusem ,tentokrát už na hotel.

První rozkoukání

Jelikož jsme přijeli o několik hodin dříve, neměli jsme připravený pokoj, a tak jsme se vydali ihned na průzkum. Naše první kroky směřovali k hotelovému bazénu, kde bylo pusto prázdno od lidí, a tak jsme se po náročné cestě, hodili do pohody a oslavili příjezd na Thassos.

Když už jsme se dočkali našeho pokoje, ani potom jsme na něm moc nepobyli. Naše další kroky hned vedly k moři. To bylo ani ne 100 metrů od hotelu, což byl ráj. Jediné, co mu ubíralo na kráse byla pláž, která byla plná kamínků nebo větviček, ale když jste si našli to správné místo, bylo vám jedno jestli na nějaké větvičce nebo kamínku ležíte.

Zkoumání ostrova

Na večerní schůzce, první den, jsme od naší delegátky zjistili, jak je nejednodušší se po ostrově pohybovat, a tak na druhý den jsme to vyrazili vyzkoušet. STOPEM se tady totiž dostanete kamkoliv. Jsou tady nehorázně milí lidé. Výhodou stopování je, že potkáte nespočet různých lidí. My se tak tedy svezli nejen s Řeky, ale také se Srby nebo Bělorusy, dokonce i Angličany. A nejlepší vzpomínka? Jízda na korbě od auta !

Limenaria, Pefkari, Potos

Naše první cesta vedla do tohoto největšího města a okolních městeček. Přesně tady bylo středisko všech obchodů a ráj pro maniaky na suvenýry. Cestu tam jsme zvládli stopem, ale při té zpáteční jsme se prošli až do městečka Potos, abychom si užily krásy řecké přírody. A právě z Potosu jsme zažili tu nejvíc zážitkovou cestu na korbě auta!

Když jsem si fotila tohle auto, přišel za mnou majitel, proč si ho fotím. Oba jsme se zasmáli, když jsem mu oznámila, že tuhle obdobnou SPZtku mělo kdysi naše auto v Česku.

Náš sladký domov na deset dní

Hlavní část dovolené jsme zažili na části ostrova Astris. A víte co je nejkouzelnější? Že se procházíte po pláži a po několika set metrech se tady ta pláž dokáže neuvěřitelně změnit. Z písku se stanou kameny, z kamenů skalky.

Směr Aliki

Když jsme se vydávali tímto směrem, byli jsme pevně rozhodnutí pro stopování. Povedlo se! Víte co jsme si stopli ? Autobus ! A tak, chtě nechtě, jsme museli zaplatit. 😀 Byla to alespoň zábava v tom, že jsme zjistili, jak tamní autobusy fungují. Žádné tlačítko na znamení, žádný robot, který hlásí z přístroje další zastávku, ale řidič, který křičí každou zástavku a buď se zvednete nebo máte problém.

Klášter Archangelou

Naší autobusovou zastávkou byl tento klášter, který je až na vrcholu skály.Pokud nemáte zrovna na sobě dlouhé kalhoty a triko zahalující ramena, velmi rádi, Vám tam ze svých výstavních kousků nějaké půjčí. Upřímně se mi vážně líbily.

Výhled z tohoto vrcholu byl také k nezaplacení.

Pláž Aliki

Pokud pojedete tímto směrem, určitě si nenechte ujít tuto pláž s krásnou stezkou, která Vás zavede, jak já říkám, k obřím kamenům. Vsadím se, že jste něco takového neviděli.

Výlet

Další možností zabavení se je některý z výletů, které každý hotel nabízí. My se rozhodli pro plavbu lodí, abychom viděli z jiného pohledu, kde se vlastně nacházíme. Když jsme na loď čekali, byli jsme jediní z našeho hotelu kdo jel, a tak pro nás, jakože VIP, přijel člun, který nás k samotné lodi dovezl. Bonusem bylo, že jsme na lodi dostali jak snídani, tak oběd, no neber to ! Loď navíc zastavovala na různých místech a vy jste si mohli doslova skočit zaplavat, zašnorchlovat, jak bylo libo. Jelikož jsem posera, tak šnorchlování jsem hecla jen jednou, ale za to jsem se na palubě docela slušně spálila. Jo! AA taky jste mohli zkusit chytat ryby.

Večery na balkónku

Jelikož sluníčko opravdu svítilo všechny dny, byli jsme rádi, že jsme se mohli schovat do našeho hotelového pokoje a nebo jednoduše odpočívat na balkónku. Večery jsme tak trávili společně s řeckým vínem a musím uznat, že jsem je s vínem docela podceňovala. Co bylo na našem balkóně nejzvláštnější? Tak to byl jeho obyvatel. Celou dobu tam s námi bydlela jedna vlaštovka.

Půlka ostrova splněna

Doslova jednu půlku ostrova jsme za tu dobu zvládli objet, upřímně bych se tam ráda vrátila kouknout i na tu druhou, ale myslím, že tohle přenechám Domči tak za 15 let, protože pokud máte děti. Je tohle ideální místo na rodinou dovolenku.

Dora

No items, feed is empty.

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na