Traveler

Paříž, 07/2014

27/05/2017

Když jsem se vracela po stopách mého cestování, dostala jsem se do Chorvatska roku 2003. Nicméně si bohužel pamatuju leda kopečkovou zmrzlinu a jezdící vláček městem, tudíž se přesunu rovnou k mému prvnímu samostatnému výletu. Psal se rok 2014, červenec, prázdniny a já s mou kamarádkou vyrazila do města zamilovaných, Paříže…

První cesta autobusem, kterou si živě pamatuji. V Česku zima, s přibývajícími kilometry teplo a ve Francii opět zima. Pokud nepočítám nepříjemné řidiče, tak cesta proběhla s kinedrylem v rámci možností dobře.

Cesta autobusem x Cesta letadlem

Pokud srovnáme cestu letadlem a autobusem, ťukám si na čelo, zase a opět. Mezitím, co letadlem se v Paříži ocitnete asi za hodinku a půl, autobusem stejná cesta trvá minimálně 12 hodin, ale v tom nejlepším případě cca 14.

Je t’aime Paris

Co za sebe musím uznat je, že jsme zvolily na naší první společnou cestu úžasnou destinaci.  Město zamilovaných, teď jen my dvě, milující se páry a…Deštníky. I když byl červenec, Paříž byla nevyzpytatelná a my se jí toulaly pouze s deštníky. Výhoda tohoto města ? Je krásné v každém počasí…

Co vidět?

Eiffel Tower

Klasika všech klasik.Kdo byl v Paříži a neviděl tuhle „věžičku“, jako by nebyl. My si téměř na samotný vrcholek vyšly po schodech ( je to levnější, ale hlavně, si tu krásu užijete mnohem více). Do posledních pater je již zakázáno chodit po schodech a na samostatný top, Vás vyveze výtah. Pokud si chcete užít pohled bez lidí, na tuto nádheru, tak doporučuji vyrazit kolem šesté ranní!

Vstupné:

Hodně se liší, zda jedete výtahem nebo jdete po schodech, také záleží na tom, kolik Vám je, zda jdete ve skupince, a tak dále. Více info o cenách najdete zde http://www.toureiffel.paris/en/preparing-your-visit/rates-and-visiting-conditions.html .

Seina

Řeka Seina protéká Francií a pokud máte možnost, projeďte se lodí. Uvidíte Paříž opět z jiného pohledu.

 

Triumphal Way (Voie Triomphale)

Je nejmodernější částí Paříže, najdete zde mrakodrapy, přímou cestu k Vítěznému oblouku a spoustu obchodů. No, a kde jsem na tomto místě vyrazila já? Do supermarketu !

Katedrála Notre‑Dame

Krása, střídá nádheru, do této katedrály, byste se určitě měli vydat, nicméně dlouhým frontám se zřejmě v odpoledních hodinách nevyhnete.

Vstup:zdarma, věž 8,50 EUR, do 18 let a občané EU do 25 let zdarma

 

Louvere

Galerie, kde uvidíte slavnou Monu Lisu. Můžete si vybrat z několika zajímavých výstav, které v galerii probíhají. My zvolily Egypt. Zvláštní, vlastně jsme jej ještě nenavštívily osobně.

Vstup:

primárně 12 EUR

do 18 let a občané EU do 25 let zdarma

první neděli v měsíci zdarma

 

Tuileries Garden

Nejen samotný Louver stojí za prohlídku, ale pokud Vám zbude čas, určitě navštivte i místní park. Já se zde s holubi podělila o svou bagetu.

 

Montmartre + Basilica of Sacre-Coeur

Schody do nebe také stojí za návštěvu Sacre-Coeur. Je lepší si přivstat a užít si tuto basiliku bez zástupu lidí.

 

Vstup: Zdarma

Boulevard

Užít si pocit vznešenosti a popularity? Pokud jste známí, tak možná ano. Jako obyčejný člověk si maximálně projdete ulici plnou drahých obchodů, kde si stejně vlastně nic nekoupíte, ale proč ne.

Moulin Rouge

Nazývejte to názvem, jakým chcete, ale sám patří k jedné z dominant Paříže a určitě k němu zavítejte. My to využily a před ním, si koupily skvostné palačinky.

Jak jsem se do Paříže dostala

V té době mi bylo 17?! Když tento článek píšu zpátečně, uvědomuji si, jak je to dlouhá doba… Každopádně jsem v té době neměla práci, nevydělávala si, a tak jsem tento výlet dostala ke svým narozeninám. Nešlo nikterak o vysokou pálku (říkala jsem si v té době), jelikož přes nějaký slevový portál nás 4 denní zájezd vyšel kolem 2000,-. V momentální situaci, už bych byla k této situaci skeptičtější. Jak jsem zmiňovala cestu jsme si protrpěly v autobuse, ale stálo to za to. Doporučuji s sebou plno jídla, výhoda autobusu je, že nekontrolují (alespoň mně nikdy) váhu zavazadel.

S láskou se vrátím zpátky?

Paříž je nádherná, to ví každý a každý ji musí milovat. Já věřím, že se do ní jednou vrátím, a kdo ví. Třeba už i se svým milovaným a užiju si ji i z té romantické stránky. Každopádně pokud jste single, je možnost si nabrknout i nějakého Francouze, přeci jen, obzvlášť starší ročníky, rozhodně nejsou k zahození!

Jsem ráda, že jsem se mohla ohlédnout za touto první dovolenou a uvědomit si, jak krásnou osobu, díky které jsem se do Francie dostala, mám ve svém životě. A hlavně si uvědomit, kolik památek mi ještě v Paříži chybí obejít, šmarjá!

Francie?! Ještě se uvidíme !

 

No items, feed is empty.

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na