Traveler | Youtube videos

Turkey – Side 06/17

11/06/2017

To, že mi nevadí koupit letenky pár dní předem, to už všichni víme. Ale, že bych si koupila zájezd dva dny před odletem, to tu ještě nebylo. Ano, takhle začala má dovolenka v Turecku.

Jelikož mám letos naplánováno spoustu cílů, ale žádný nezavání čistou flákačkou a pohodičkou u moře, rozhodla jsem se, že se o ni nemůžu přeci ošidit. Hledala, hledala a našla. Turecko, 8 dní, letecky s all inclusive za 6.000,-? Asi jedu.

Ano, samozřejmě to nebylo opět tak jednoduché a najít parťáka narychlo mi trvalo delší dobu, ale přeci jen se podařilo a směle se mohlo začít vyřizovat! Ale znáte to, jakmile se na něco hodně těšíte, zákonitě se něco pokazí. Nám se „problém“ vyskytl hned po pár hodinách objednání, a to ten, že se nám bez pardónu změnil odlet z Ostravy na Prahu. Přesně to byla ta chvíle, kdy jsem začala proklínat cestovky a byla ráda, že většinu svých cest si v klidu organizuju sama.

Abychom tedy měly všechno pod kontrolou, vyrazily jsme do Prahy už o den dřív a co k tomuto jednodennímu výletu říct? Asi jen raději..Díky kluci!

Pozitiva se ale mají hledat všude, a tak jsem je hledala i na odletu z Prahy. Nejenže jsem potkala své kamarády, ale taky si mohla prohlídnout jedno z dalších letišť, protože z Prahy, jsem odlítala úplně poprvé.

 

Let do Antalye

Jelikož jsme tam, jeli v pozdějších odpoledních hodinách a cestu zpátky dokonce v brzkých ranních, tak téměř tří hodinový let utekl jako voda. Už jste měli v letadle někdy celou řadu jen pro sebe? Já poprvé ano, a tak jsem jsem se mohla ponořit do doslova nebeských snů.

 

Jsme tady!

Do Antalye jsme přiletěli kolem půlnoci a to nás ještě čekala hodinová cesta do našeho cílového městečka Side. Po nalezení správného autobusu, jsme se dostali asi kolem půl třetí ráno na hotel, kde jsme se ubytovali a šli spokojeně spát.

Sunberk Hotel

Kromě recepčního, do kterého jsem se zakoukala hned po příjezdu (přiznání roku), měl tento hotel plno zábavných a sympatických zaměstnanců. Každý si s vámi rád popovídal, pokud byla potřeba, tak poradil.

Větší problém nás zastihl, když jsme zjistily, že v koupelně nám neteče horká voda a následně šly špatně otvírat dveře, ale co, malé mouchy, no ne?

Hotel byl maličký a vzhledem k tomu, že nebyla ještě sezóna, nebyl z daleka obsazen. Kromě bazénu, jsme tady měli i papoušky nebo králíky a hlavně, houpačky!

 

Da, No, Nicht, Nerozumím?

V Turecku se dorozumíte především díky mnoha turistům, kteří toto místo navštěvují, velmi dobře německy či rusky, větší problém už tady dělá angličtina, ale s mladšími zaměstnanci, se domluvíte i anglicky.

Mnoho Turků bude vyzvídat, odkud jste a po tom, co dořeknete Czech… Už slyšíte jen Ahoj, jak se mas ? Nás však jeden z nich překvapil a řekl nám celou básničku hody, hody, doprovody! Klobouk dolů!

 

Turecká noc

Každý hotel má pro své návštěvníky připravený alespoň jedenkrát týdně program. Turecká nos představuje povětšinou větší výběr jídla a bohatý program nejen tureckých tanců. Já si tento program užila den před odjezdem a přiznám se, že vůbec se mi nechtělo potom domů.

 

Beach Sunberk & No name

Tyhle dvě pláže se na střídačku staly relaxací mezi všedními propršenými dny, které jsem před tím pobyla v Česku. Upřímně nevím, kterou bych zvolila za tu lepší. Mezitím co pláž Sunberk jsme měly pár metrů od hotelu, tak No name byla o dost čistší, ale zase moře o dost hlubší, což pro mě, jakož to ne moc velkého plavce, byl po pár metrech problém. No name byla taky vzdálená asi něco přes kilometr, ale z hotelu vás v 10:30 odvezl autobus a zpátky 15:30 zase přivezl zpátky. Ale i samotná procházka na tuhle pláž, byla skvostná !

Obchůdky kam se podíváš

Musím říct, že být v Turecku ženou, má značnou výhodu. Nejenže všechno usmlouváte za nižší ceny, ale také mnoho věcí dostanete zadarmo. Fráze I have no money, sorry, mi zaručila zmrzku zdarma, a že se fakt hodila!

V pouličních „obchůdcích“ najdete „značkové“ zboží a není tedy divu, že většina, co do Turecka přilítala s polovičním kufrem, ho na cestu zpátky neuměla ani zavřít. Přiznám se, že ani já jsem pár kouskům neodolala, ale všeho s mírou. ( V Turecku spíš všeho s Mohhamedem)

 

Radosti

Stejně ze všeho nejraději mám, když si koupím pohledy a můžu tak někomu, kdo se mnou na místě nemohl být, vykouzlit úsměv, alespoň tímto způsobem. V Turecku jste pohledy i známky nakoupili opravdu levně. 15 pohlednic Vás mohlo vyjít na 50 centů a za čtyři známky, jsem dala kolem 1,5 eura.

 

Historické centrum se spoustou možností

Side je jedno z nejklidnějších částí. Je proslulé svou historickou minulostí. Díky jeho poloze máte možnost navštívit další mnohá města, do kterých se dostanete pomocí mikrobusů. Můžete si taky zajet na jeden či více z mnoha nabízených výletů.

 

Už na mě prosím nemluvte

Před tím, než do Turecka zavítáte, obrňte si nervy. Budou na vás mluvit opravdu na každém kroku a i já jsem už toho měla někdy po krk. Každopádně na první zkušenou dobrá volba a na to, jak všichni straší s atentáty na Turecko, věřím, že jsem tam nebyla naposledy.

 

A tak, nám tam bylo

Jelikož jsem na této cestě moc nefotila, jako kompenzaci (snad dobrou) přináším video ve kterém si společně s Vámi zavzpomínám na to krásné teploučko a moře! <3

No items, feed is empty.

7
Komentujte

4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Jupí, můžu se vyjádřit. 😀 ♥
Líbí se mi ty fotky, mají úžasnou atmosféru. Zároveň obdivuju, že se prostě sebereš a jedeš. Člověka to tak naladí a nadchne, že by jel hned taky, a to sám není bůh ví jaký cestovatel… 😀

Krásné fotky 🙂

Veľmi pekné fotografie ♥ Užívaj si to tak! ❀

❀ Blog de la Licorne ❀

Nádherný článek z kterého cítím tu pozitivní energii na míle daleko 🙂 A fotky jsou přímo nádherné!