A beautiful place for beautiful people

Turkey – Side 06/17

To, že mi nevadí koupit letenky pár dní předem, to už všichni víme. Ale, že bych si koupila zájezd dva dny před odletem, to tu ještě nebylo. Ano, takhle začala má dovolenka v Turecku.

Jelikož mám letos naplánováno spoustu cílů, ale žádný nezavání čistou flákačkou a pohodičkou u moře, rozhodla jsem se, že se o ni nemůžu přeci ošidit. Hledala, hledala a našla. Turecko, 8 dní, letecky s all inclusive za 6.000,-? Asi jedu.

Ano, samozřejmě to nebylo opět tak jednoduché a najít parťáka narychlo mi trvalo delší dobu, ale přeci jen se podařilo a směle se mohlo začít vyřizovat! Ale znáte to, jakmile se na něco hodně těšíte, zákonitě se něco pokazí. Nám se „problém“ vyskytl hned po pár hodinách objednání, a to ten, že se nám bez pardónu změnil odlet z Ostravy na Prahu. Přesně to byla ta chvíle, kdy jsem začala proklínat cestovky a byla ráda, že většinu svých cest si v klidu organizuju sama.

Abychom tedy měly všechno pod kontrolou, vyrazily jsme do Prahy už o den dřív a co k tomuto jednodennímu výletu říct? Asi jen raději..Díky kluci!

Pozitiva se ale mají hledat všude, a tak jsem je hledala i na odletu z Prahy. Nejenže jsem potkala své kamarády, ale taky si mohla prohlídnout jedno z dalších letišť, protože z Prahy, jsem odlítala úplně poprvé.

 

Let do Antalye

Jelikož jsme tam, jeli v pozdějších odpoledních hodinách a cestu zpátky dokonce v brzkých ranních, tak téměř tří hodinový let utekl jako voda. Už jste měli v letadle někdy celou řadu jen pro sebe? Já poprvé ano, a tak jsem jsem se mohla ponořit do doslova nebeských snů.

 

Jsme tady!

Do Antalye jsme přiletěli kolem půlnoci a to nás ještě čekala hodinová cesta do našeho cílového městečka Side. Po nalezení správného autobusu, jsme se dostali asi kolem půl třetí ráno na hotel, kde jsme se ubytovali a šli spokojeně spát.

Sunberk Hotel

Kromě recepčního, do kterého jsem se zakoukala hned po příjezdu (přiznání roku), měl tento hotel plno zábavných a sympatických zaměstnanců. Každý si s vámi rád popovídal, pokud byla potřeba, tak poradil.

Větší problém nás zastihl, když jsme zjistily, že v koupelně nám neteče horká voda a následně šly špatně otvírat dveře, ale co, malé mouchy, no ne?

Hotel byl maličký a vzhledem k tomu, že nebyla ještě sezóna, nebyl z daleka obsazen. Kromě bazénu, jsme tady měli i papoušky nebo králíky a hlavně, houpačky!

 

Da, No, Nicht, Nerozumím?

V Turecku se dorozumíte především díky mnoha turistům, kteří toto místo navštěvují, velmi dobře německy či rusky, větší problém už tady dělá angličtina, ale s mladšími zaměstnanci, se domluvíte i anglicky.

Mnoho Turků bude vyzvídat, odkud jste a po tom, co dořeknete Czech… Už slyšíte jen Ahoj, jak se mas ? Nás však jeden z nich překvapil a řekl nám celou básničku hody, hody, doprovody! Klobouk dolů!

 

Turecká noc

Každý hotel má pro své návštěvníky připravený alespoň jedenkrát týdně program. Turecká nos představuje povětšinou větší výběr jídla a bohatý program nejen tureckých tanců. Já si tento program užila den před odjezdem a přiznám se, že vůbec se mi nechtělo potom domů.

 

Beach Sunberk & No name

Tyhle dvě pláže se na střídačku staly relaxací mezi všedními propršenými dny, které jsem před tím pobyla v Česku. Upřímně nevím, kterou bych zvolila za tu lepší. Mezitím co pláž Sunberk jsme měly pár metrů od hotelu, tak No name byla o dost čistší, ale zase moře o dost hlubší, což pro mě, jakož to ne moc velkého plavce, byl po pár metrech problém. No name byla taky vzdálená asi něco přes kilometr, ale z hotelu vás v 10:30 odvezl autobus a zpátky 15:30 zase přivezl zpátky. Ale i samotná procházka na tuhle pláž, byla skvostná !

Obchůdky kam se podíváš

Musím říct, že být v Turecku ženou, má značnou výhodu. Nejenže všechno usmlouváte za nižší ceny, ale také mnoho věcí dostanete zadarmo. Fráze I have no money, sorry, mi zaručila zmrzku zdarma, a že se fakt hodila!

V pouličních „obchůdcích“ najdete „značkové“ zboží a není tedy divu, že většina, co do Turecka přilítala s polovičním kufrem, ho na cestu zpátky neuměla ani zavřít. Přiznám se, že ani já jsem pár kouskům neodolala, ale všeho s mírou. ( V Turecku spíš všeho s Mohhamedem)

 

Radosti

Stejně ze všeho nejraději mám, když si koupím pohledy a můžu tak někomu, kdo se mnou na místě nemohl být, vykouzlit úsměv, alespoň tímto způsobem. V Turecku jste pohledy i známky nakoupili opravdu levně. 15 pohlednic Vás mohlo vyjít na 50 centů a za čtyři známky, jsem dala kolem 1,5 eura.

 

Historické centrum se spoustou možností

Side je jedno z nejklidnějších částí. Je proslulé svou historickou minulostí. Díky jeho poloze máte možnost navštívit další mnohá města, do kterých se dostanete pomocí mikrobusů. Můžete si taky zajet na jeden či více z mnoha nabízených výletů.

 

Už na mě prosím nemluvte

Před tím, než do Turecka zavítáte, obrňte si nervy. Budou na vás mluvit opravdu na každém kroku a i já jsem už toho měla někdy po krk. Každopádně na první zkušenou dobrá volba a na to, jak všichni straší s atentáty na Turecko, věřím, že jsem tam nebyla naposledy.

 

A tak, nám tam bylo

Jelikož jsem na této cestě moc nefotila, jako kompenzaci (snad dobrou) přináším video ve kterém si společně s Vámi zavzpomínám na to krásné teploučko a moře! <3Komentujte

7 Komentáře zapnuto "Turkey – Side 06/17"

Upozornit na
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené

Jupí, můžu se vyjádřit. 😀 ♥
Líbí se mi ty fotky, mají úžasnou atmosféru. Zároveň obdivuju, že se prostě sebereš a jedeš. Člověka to tak naladí a nadchne, že by jel hned taky, a to sám není bůh ví jaký cestovatel… 😀

Krásné fotky 🙂

Veľmi pekné fotografie ♥ Užívaj si to tak! ❀

❀ Blog de la Licorne ❀

Nádherný článek z kterého cítím tu pozitivní energii na míle daleko 🙂 A fotky jsou přímo nádherné!

wpDiscuz