Traveler | Youtube videos

Cesty jenom s příručním? Žádný problém!

17/06/2017

Jelikož kouzlo levného cestování není jen to, že Vám z účtu nezmizí moc peněz, ale naučí vás kouzlit i v tom směru, že si až na několik kalendářních měsíců dokážete zabalit do příručního zavazadla.  V tomhle článku Vám tedy ukážu pár tipů, vychytávek a maličkostí bez kterých se na cestách neobejdu a pokud vás články neba, tak si jednoduše můžete pustit video. Pojďme na to!

Abych měla vše, co potřebuju sepsané a po ruce, rozhodla jsem se vytvořit seznam. Seznam věcí, na které rozhodně při balení nemůžu zapomenout. Věřím a doufám, že poslouží také Vám! (Na klučičí verzi se pracuje, vím, že už při pohledu můžete mít pocit, že dostanete cukrovku)

 

Před balením

ONLINE ODBAVENÍ

Nezapomeňte, že nejlépe je se odbavit už před odletem. U některých společností jsou dokonce pokuty, pokud se online neodbavíte! Nejde o nic těžkého, většinou stačí mít po ruce svůj pas. 🙂

 

JAKÉ KUFRY S SEBOU?

V tomto případě buďte extrémně opatrní! Každá cestovní společnost, má jiné podmínky na to, co za kufry si s sebou na palubu můžete vzít. Pokud nemáte velké odbavené zavazadlo, nezapomeňte, že existují přísné zákazy, co do letadla vzít můžete a co naopak nikoliv. Mezi mé nejoblíbenější nízkonákladovky patří Ryanair, jelikož si můžu vzít s sebou hned dvě příruční zavazadla, naopak oproti Wizz air.

Důležité je dodržování rozměrů zavazadel, hmotnost můžete překročit, tu vám nikdo na letišti kontrolovat nebude. (u příručních zavazadel)

Všechny potřebné informace k zavazadlům najdete na stránkách každé společnosti.

 

NEZBYTNOSTI

Věci, které patří k nezbytnostem překontrolujte raději několikrát. Fakt. Věřte mi.

Pas, víza

Zkontrolujte si, jaké podmínky má daná země, kterou se chystáte navštívit. Někde může stačit OP, jinde zase pas, ale i ten může zaškvařit. V některých zemích musíte mít například pas ještě funkční kolem 250 dní po návratu z dané země, jinak Vás do ní ani nepustí.

 

Letenky

Pokud jedete přes CK, letenky většinou dostanete přímo na letišti. V jiném případě si je samozřejmě vytiskněte.

 

Vouchery, smlouvy

Pokud máte jakékoliv papíry k ubytování, cestovní smlouvu CK, určitě si je pro případ vytiskněte. Nikdy nevíte, kdy se může hodit.

 

Cestovní pojištění

Nezbytná součást všech dovolenek! Pokud odjíždíte narychlo, využijte pojištění online! https://www.porovnej24.cz/cestovni-pojisteni/zadani

 

Měna dané země

Alespoň pár bankovek nebo drobných si v cizí měně vemte. (Bohatě si vystačíte s eury)

 

ELEKTRONIKA

Nic se nemá přehánět a to platí hlavně v téhle kategorii. Vezměte si to, co opravdu nezbytně potřebujete. Já si na cesty beru nejčastěji foťák, gopro a mobil ze kterého můžu řešit naprosto vše. Pokud jedu na nějakou delší dobu ři musím na cestách pracovat, přibalím si i malý netbook. Nezapomeňte si k potřebným věcem vzít nabíječky! Mějte taky na paměti, že veškerou elektroniku budete při odbavování vytahovat ke kontrole, proto ji umístěte někde, kde k ní bude snadný přístup.

 

DROGERIE/KOSMETIKA

Kromě léků nemusíte teoreticky tuto kolonku řešit. Vše se dá při nejhorším nakoupit na místě. Varování k tomuto je, že pokud se rozhodnete vzít si s sebou kosmetiku, všechno musí být v průhledných taštičkách, a tekutiny nesmí přesahovat více jak 100 ml na lahvičku! Maximální objem všech tekutin může být litr.

Doporučuji si koupit přímo cestovní sadu na tyto věci. Usnadní to mnohé a koupíte je všude v drogeriích. Já si navíc veškerou kosmetiku stáhnu k sobě gumičkami, a tak na ně alespoň nezapomenu.

 

 

OBLEČENÍ

Co si budem, mnohem lehčí je se balit na místa, kde budete v teple, jelikož tyhle věci nezaberou tolik místa. Všechno skládejte do roliček. Věci se tak neskrčí a navíc nezaberou tolik místa! Oblečení, které potom zabírá nejvíc místa si oblečte na let a máte vyřešeno!

 

CO VÍC?

Na cesty se musíte i nějak zabavit, a tak je třeba si vzít něco na rozptýlení!

Offline mapy

Každé město má možnost stáhnutí offline mapy do mobilu, což je velká výhoda! Nemusíte tak hledat památky, zastávky metra a nebo oblíbené restaurace. Všechno budete mít pod kontrolou a dostanete se tam, kde budete chtít.

Kniha/Časopis

Asi netřeba vysvětlovat, no ni?

Stáhnout film/písničky

Na stahování písniček mám pro Vás menší tip! Z Youtube si stáhněte videa s hodinovými stopážemi. Nejenže tak ušetříte hledání těch písniček, ale 100% narazíte na nějaké nové a můžete si tyto seznamy stahovat dle libosti.

 

Kde, co dám

Pokud mám možnosti dvou zavazadel, určitě si do většího kufru zabalím oblečení, společně s kosmetikou a nabíječkami. Do menšího, většinou využiju batoh, dávám důležité doklady, JÍDLO a elektroniku, kterou s sebou beru.

Balení a vybalování věcí je popravdě věc, kterou na cestování mám nejmíň ráda, proto ji chci mít co nejdřív z krku! Doufám, že jsem Vám nějaké tipy předala a já můžu zítra směle vyrazit na další cesty! Tentokrát směr Srbsko, Belgie a Bulharsko!!

No items, feed is empty.

8
Komentujte

8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Já teda ráda balím, ale vybalování fakt smrtelně nenávidím 😀 V létě jedu do Říma, tak se bude tenhle návod hodit, hlavně balení do ruliček, to mě snad ani nikdy nenapadlo 😀

Skvelé tipy a určite mnohým pomôžu. Ja som zatiaľ letela iba raz. 🙂

Super článek a tipy 🙂

Díky ti za takový článek. Za měsíc letíme do Paříže, takže už teď přemýšlím co a jak sbalit. Takže si ukládám odkaz a ještě jednou si ho pak rozkliknu a přečtu před balením 🙂

Super článek, o prázdninách taky budu cestovat, tak se inspiruji 🙂

Balení je v pohodě, ale potřebovala bych nějakého človíčka na vybalování. To je totiž peklo. 😀

Super! Já jsem donedávna řešila, jestli si můžu přibalit do příručáku kulmu. Jinak taky ruličkuju. Jen pozor, některé společnosti mají příručák a personal bag už nechtějí uznat. Teď na nás měli kecy ČSA. Takže s nima už asi nepoletím :/
Meet My Lovely World

=DDD Myslela som, že v článku nájdem tipy ako pobaliť polovicu šatníka do jedného batohu… ale uznávam, že tieto informácie sú dôležitejšie. mňa totižto čakajú v septembri dva predĺžené víkendy v Bosne a Hercegovine a v Kosove… nedoplácali sme si ďalšiu batožinu, veď načo, tak som zvedavá ako sa zbalím.=D Ale nejak to musí ísť, lebo raz som to už zvládla, keď sme leteli do Istanbulu…. stačil mi jeden ruksak!=D