Traveler | Youtube videos

Belgium, Brussels. 06/2017. + Video Eurotrip

16/07/2017

Poslední zastávkou našeho eurotripu #1 byl Brusel. Musím uznat, že jsme si hezky a hlavně nevědomky sestavili trasu od nejméně navštěvovaného města po nejvíce navštěvované nebo také od nejméně vyspělého po nejvíce vyspělé. Brusel byl opravdu sladkou třešničkou na dortu a já se zamilovala. (P.S. Památky nejsou popsány, protože jsou uvedeny ve videu! :))

S odbitím půlnoci

Tak přesně to byl čas, kdy jsme do Bruselu přijížděli. Z Sofie jsme letěli na letiště Charleroi asi tři hodinky, ale ty večerní panorámata, ty byly!! Po přistání v Charleroi nás čekala hodinová cesta autobusem přímo do centra Bruselu.

Pokud takhle budete cestovat, doporučuji si předem objednat lístky na autobus, vyjdou vás na nějakých 14 euro, pokud si je koupíte na místě, pár euro si připlatíte. My na naši přepravu do Bruselu využili oficiálních bruselských autobusů, Flibco.

 

 

Dlouhá cesta domů

Ubytování jsme tentokrát vyřešili přes airbnb.com, což byla naše první zkušenost s tímto serverem. Když jsme hledali trasu z místa, kde nás autobus vysadil, což bylo na Midi station (hlavní nádraží), zjistili jsme docela nepříjemnou věc. Ubytování jsme měli cca 4 kilometry odtud. Tudíž bylo kolem půlnoci a my s kufry bloudili po večerním Bruselu.

Jedno se jim musí nechat, večerní život u nich opravdu jede, už po cestě jsme poznávali multikultury tohoto města a já byla okouzlena.

Po příchodu na nás čekala milá Nownlenn, která kvůli nás zůstala vzhůru až do dvou rána, i když vstávala do práce. Ukázala nám vše potřebné a my usoudili, že tohle je rozhodně nejhezčí ubytování, které jsme prozatím měli.

 

 

Puchýře jako daň za zážitky

Jak jsem už říkala, naše ubytování bylo poměrně mimo centrum, ale to mělo také své výhody. Měli jsme krásný výhled na park a pár kroků nám stačilo k tomu abychom dorazili snad do to nejkrásnějšího Bruselského parku.

 

 

 

 

Samozřejmě jsme taky dosti nachodili, jelikož pokud jsme někam chtěli dojít, nezbylo nám nic moc jiného. Teda kromě teda ježdění tramvajometrem (byly to tedy tramvaje, ale po většinu času jezdily pod zemí), ale za ty jste dali nějaké dvě eura pouze za jednu cestu a to si to jooo rozmyslíte, když cestujete lowcost.

Většinu dní jsme tedy ani nijak plánovaně procházeli okolí centra, až jsme zabrouzdali přímo do samotného srdce Bruselu.

 

 

 

 

 

Co je na Bruselu opravdu unikátní tak to, že památky nejsou u sebe, jak jsem byla zvyklá, ale jsou i několik kilometrů od sebe vzdálené. Zvláštní. Avšak vždycky stály za to a dokonce jsem si u jedné připadala jako v Miláně a tak jsem si i skákla radosti. (Skákla, ne kákla, děkuji.)

 

 

 

S každým krokem jsem se víc a víc zamilovávala do tohohle města. Ani nevím, co mi tak učarovalo, jestli ten klid s vzájemným kontrastem hluku silnic nebo staré zapadlé uličky, náměstí a náměstíčka. Vskutku nevím, ale je to město, do kterého se s radostí vrátím.

 

 

 

 

 

I Atomium jsme viděli a k tomu antikvariát

Ačkoliv při příchodu k veleznámému Atomiu jsme si mezi sebou prohodili věty jako *Jestli bude vstup nad pět éček, tak tam nejdem* *Jo, to určitě ne* a na místě zjistili, že je za osm, tak jsme tam stejně šli a byli za to rádi!

 

 

 

 

 

Nejen tedy, že výhled byl okouzlující a Brusel jste měli jako na dlani, ale mohli jste taky navštívit výstavu, která zde zrovna probíhala, a kdo by se nechtěl projet nejednou na takovýhle blikajících schodech, hmm?

 

 

 

Jak jsme si tak brouzdali uličkami města, zahlédla jsem antikvariát, a tak jsme si řekli, že koukneme dovnitř. RÁJ. Měli tam knihy ve všech jazycích (dokonce i české) a já si tak odvezla nové skvosty.

Vtipné bylo, že když jsme dojeli zpátky do Prahy, tak jsme zavítali do malinkého sekáče a já si tam pořídila zbylé díly Harryho Pottera v češtině, které mi chyběly. Myslím, že dvacáté výročí Pottera jsem tak oslavila pořádně !

Co příště udělám jinak

Jelikož s tím zamilováním jsem to myslela vážně, tak se do Bruselu vracím hned příští měsíc v srpnu a už teď vím, že pár věcí udělám jinak..

 

Byt v centru

Řeknete si, že nějak se do centra z okolních částí dostanete, ale Brusel je opravdu obrovský a spoustu času vám ušetří, když budete velmi blízko centra. Já měla takové velké štěstí, když jsem na booking,com narazila na apartmán přímo v centru, za pár stovek na dvě noci. <3 První změna splněna !

 

Pěšky ne

Další věc, na kterou si brousím zuby jsou kola, která si můžete všude po Bruselu půjčit. Vyjdou levněji než cestování tramvajemi a rozhodně to bude  i zábavnější!

 

Památky za den a party!

Jelikož jsme moc nevěděli, co a jak v Bruselu, tak jsme hodně času strávili hledáním, kterého se teď můžu vyvarovat a celkově mi prohlédnutí všech památek ušetří nějaký ten čas. Co chci určitě dohnat je jejich noční život a zajít si „na jedno“, abych jejich noční život zažila a ne se jen kolem něj procházela.

 

Máme taky video!

Konečně jsem nebyla líná a sestříhala poměrně rychle video ze všech navštívených destinací, takže se pojďte kouknout, co všechno jsme viděli a jak hezky nám tam bylo!

                                                 

Follow my blog with Bloglovin

No items, feed is empty.

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na