Traveler | Youtube videos

London, UK. 08/2017 + VLOG

07/11/2017

Pořád se neumím zbavit dojmu, že mám na všechno čas, že to není tak dlouho, ale když se podívám na datum, tak ten má očividně názor jiný. Nechápu, jak jsme se ocitli už na začátku listopadu a už vůbec nechápu, že někteří z vás mají první vánoční dárky. JAK ?!

Není třeba připomínat, že mám stále resty, co se psaní článků píše, ale čas Londýna, právě nadešel.. Tak tady je zápisek z mého mainstreamového Londýna.

Přiznám se, že z Londýna jsem nijak zvlášť odvařená nebyla. Přišlo mi, že tam byli všichni, a co může být tak skvělé na místě, kde byl každý ? Přece jen se ale toto místo dostalo na přední pozice – URČITĚ SE VRÁTÍM.

 

Hello Dominika, It´s me.. David.

Zastavil se u mě vysoký černošský chlapík a já zprvu tápala, odkud sakra zná moje jméno ?! (Tinder jsem tady ještě ani neotevřela?! :D) Když mi zamával klíčky před obličejem, došlo mi, že to bude majitel našeho AIRBNB bytu, a tak jsme s úsměvem kráčely po ulici v okrsku.

Nebyly jsme překvapené, že nás zavedl do sklepního bytu. Možná trošku. Vlastně nám dost napovídalo hodnocení bytu – ŽÁDNÁ OKNA. No, nevadí, v Anglii jsou tyhle domy běžné, alespoň máme soukromí. Velké soukromí. Vysoký černošský, zprvu milý chlapík nás bytem provedl a se slovy, že se za pět minut vrátí s heslem na WiFi a ručníky, odešel.

 

Tentýž večer

Po šesti hodinách, muž stále nikde. Skvělý.

 

 

Bez Wifi, ALE ŽIJEM

Druhý den ráno, jsem si nařídila budíka na celkem brzké ráno a dokonce, k mému překvapení, i s radostí vstala. Čekala mě první návštěva Londýna a navíc s mou kamarádkou, která tady na rok žila. Vyrazila jsem tedy sklepními dveřmi vstříc Londýnským ulicím a můj první cíl byl dojít k Westminster Abbey. Opět se budu opakovat, a děkovat za možnost užívání dat stejně jako v Česku. Protože bez navigace ani ránu.

 

Asi party a všem rozumím!

Než jsem k obrovitánské Westminster Abbey došla, procházela jsem různými parky, parčíkmi, parčíčíčkami a všude, fakt všude, byl nehorázný binec, rozházené kelímky, flašky, no hrůza, ale stejně to přicházelo. To, do čeho jsem se zamilovávala.

Bylo taky docela zábavné pozorovat lidi kolem, jelikož nejsem zvyklá navštěvovat země, kde je rodným jazykem angličtina, byla jsem totálně nadšená z toho, že rozumím lidem za mnou ve frontě v Poundlandu a vím, o čem se baví. To je prostě radost. Malá, ale je !

A když už jsme u toho Poundlandu.. Pokud nemáte liber nazbyt, tak tady bude vaše království, fakt. Já si tak za libru pořídila kartáček na zuby(nový, přísahám), který jsem po cestě z Berlína ztratila, selfie tyč, kterou jsem první den zničila a spousty a spousty jídla. REESE´S!

 

Londýnské kolo trochu jinak

Zpátky ale k cestě za poznáním Londýna! Každý z vás, kdo Londýn nebo jakékoliv místo navštívil si jisto jistě naplánoval nějaký okruh. TZV. okruh poznání. A naše Londýnské kolo bylo jasné..

 

Westminsterské opatství → 10 Downing Street → Trafalgar square → Piccadilly Circus → China town → Covent Garden → Royal Courts of Justice → St. Paul´s cathedral →  Leadenhall Market → Tower of London → Tower bridge → The Shard → Borough market → The Globe → Tate modern →  London Eye → Big Ben → Westminsterské opatství

 

Tohle byl náš základní plán na první odpoledne a já jen doufám, že jsem na nic nezapomněla.. Samozřejmě nemám vypsáno úplně všechno, třeba divadla..Divadla by si zasloužila mít vlastní seznam, protože tolik divadel, co je v Londýně, není snad nikde jinde.

 

Tak si to pojďme pomalu projít..

 

Westminsterské opatství

Je tak velké, že jsem snad deset minut chodila kolem a hledala hlavní vchod, před kterým mě už čekala úžasná, skvělá, krásná, naše Barča a podrž mě..S kávou v ruce! Po mém důkladném obejití Westminsteru ze všech stran jsme potom mohly směle pokračovat dál k…

 

10 Downing street

Nejznámější ulice Londýna obklopena už ráno desítkami turistů, fotíc se u brány před vstupem. Upřímně, mi tady přišli mnohem atraktivnější ti koníci po stranách brány, ale každého volba, že jo.

 

Trafalgar square

A dominující socha Nelsona byli přesně jak z obrázku na maturitě. Takže jsem na chvíli zavzpomínala na staré časy, kdy jsem do sebe ládovala souvětí a anglické fráze a došla k závěru, že kdybych Londýn navštívila před maturitou, bylo by to mnohem lehčí.

 

Piccadilly Circus

Kdo nebyl na Piccadilly circus, jako by nebyl?! Za mě spíše ne. Nic zvláštního, co by mě tady zaujalo nebylo, možná až na toho pouličního zpěváka a reklamu na Coca-Colu.

 

China town

Netřeba slov.

 

Covent garden

To je takový obchoďáček, jako naše Breda, prohlásila Domča ironickým hlasem a užívala si ty krásy kolem.

 

 

Royal Courts of Justice

A tak, jak jsem nevěděla, co si o tomto myslet, když jsem Courts of Justice viděla poprvé, tak stejně nevím, co bych o něm měla říct teď.

 

St. Paul´s cathedral

Jednoduše. KRÁSA!

Leadenhall Market

Ty máš ráda Pottera, že? No jasně! Byla jsem tady v sedmém nebi!

 

Tower of London /Tower bridge

Svačinka s výhledem na Tower bridge byla skvostná!  Úplně se vidím, že tam sedím hodiny a hodiny. Měly jsme i štěstí, vidět otvírat se Tower bridge, pod kterým projížděla loď. Nechci se chlubit, ale Barča říkala, že za celý rok, co tu je, tohle neviděla, takže asi výjimečnost a zrovna když přijede Domča, no toto.

 

 

Střepy, Okurky, všechno mají

Přímo k mrakodrapům jsem tedy nešla, nemám to totiž v prioritách, ale i z dálky si užívat pohledy na tyhle stavby, stály za to.

 

Borough market

Máte hlad? Máte trpělivost? Tak potom si zajděte do Borough! Miliony lidí, tisknoucí se na sebe, ale to jídlo!!! Sladké, slané, maso, nemaso. Všechno! Ulovenou mňamku si pak můžete vychutnat o pár metrů dál v parku.

 

The Globe

Netřeba představovat, nebo?

 

 

Tate modern

Pokud jedete do Londýna a chcete si ho pořádně prohlédnout, určitě navštivte Tate Modern, kde v nejvyšším patře najdete výhled na celý Londýn a určitě stojí za to! Jo a pokud se vám nechce utrácet, tak nemusíte, vyhlídka je zadarmo!

 

 

London Eye

Předražená vyhlídka z London eye, kde stojíte i hodinu v řadě údajně za moc nestojí, ale je to určitě zážitek!

 

 

Big Ben

Velkej Ben v rekonstrukci !

 

Bolí tě nohy ? Strašně!

Tak asi těmito slovy končilo rozloučení mě a Barči, když jsme naše kolo poznání ukončily a já už pomalu cítila rostoucí puchýře na nohou. Taky jsme si řekly, uvidíme se v Česku! Zatím jsme se neviděly. Takže Baru, kdy jdeme?

 

 

Po loučení mě čekala cesta opět na Trafalgar square, kde už mě čekala Kiki a Markét a my vyrazily ještě k Buckingham Palace a na Millenium bridge.

Nevím, jestli mám jenom já takové štěstí nebo smůlu, ale v období návštěvy Londýna třeba zrovna kolem Buckinghamského paláce probíhaly závody na kolech, takže možnost vyfotit tam nějakou fotku? Ne.

 

Večer v mekáči s černochama

Jelikož pán stále ani po jednom dni s heslem na wifi nedošel, nezbylo nám nic jiného, než zajít na wifi o pár domů vedle. Jednu McFlurry poprosím! K naší smůle bylo ale to, že nám wifi na notebooku nefungovala, a tak..Smůla prostě. Bylo zase poučné pozorovat lidi kolem. Neznámí si sedali k nezmámím a normálně se s nimi začali bavit. Mě to vždycky fascinuje a hrozně se mi to líbí, škoda, že u nás, byste byl za pošuka, kdybyste si k němu přisedl. No, nic.

Tímto zdravím milou paní z Mekáče, zlepšila jste mi den!

 

Mark & Spancer jak je neznáte

Jako Alenka v říši divů jsem si taky připadala v M&S, když jsem zjistila, že tam najdete všechno, jakože úplně všechno. Takže předposlední den strávený v Londýně jsme se rozhodli navštívit Hyde park a udělat si piknik, odcházela jsem z obchodu tedy s taškou plnou jídla a jelením lujem navrch! To chceš!

 

Hyde park

Je zase takový náš Sadrák, ne?(google – stříbrné jezero) Opět s ironií. Romantika na dece, romantika pod dekou, labutěnky, šlapadýlka, všechno tu bylo a bylo to krásný! Myslím, že tohle místo, pokud bych měla možnost pobýti v Londýně déle, by se stalo mým nejnavštěvovanějším. Já jsem hold prostě unesená z těch lidí, co se baví s lidmi a je jim jedno jací jsou!

 

 

Zase k barevným domečkům

Tak jako jsem si „vybrečela“ barevný domeček v Berlíně, nesměl chybět ani Londýnský Notting Hill!! Je to ta největší roztomilost všech roztomilostí, ale přiznám se, že kdybych v některém z těch barevňouckých, krásňoučkých domečků bydlela, asi by mě docela štvalo, že se před mým domem pořád někdo fotí.

 

 

Cestou necestou

Kensingtonskými zahradami a směrem k paláci, následně na stanici metra, která byla mimo provoz.

 

 

Nohy nás tak bolely, že tento den jsme poprvé využily služeb metra a byl by to i hřích jich nevyužít.. Nikdy jsem neviděla tolik stanic metra a nezažila, aby to měli udělané tak přehledně. Neztratily jsme se!

 

Jsme doma, poslední den před námi!

Jsme holky. To nejdůležitější jsme prošly. Viděly. Natočily. Nafotily. Poslední den tady. Co to znamená?

OXFORD STREET!

Vskutku, poslední den jsme využily k návštěvě Oxford street, prošly ji od jednoho konce k druhému, udělaly si pauzu na oběd a ještě než tento den skončil, stihla jsem si adoptovat malou černošskou holčičku.

Jelikož jsem vlog z Londýna chtěla zakončit tradičním minihólem, usadila jsem se v parku a začala povídat, ale! Vytipovala si mě černošská holčička, která očividně nechtěla, abych něco sdělila a povedlo se jí to, očividně.. Podívejte se sami.

Uniká tu plyn?

Když jsme se konečně dostaly všechny domů, čekalo nás docela nemilé překvapení. V celém bytě, jak to říct hezky.. Nejde to  říct hezky.. Smrděl plyn, nějaký odlakovač, prostě něco. Takové ty scény ve filmech, kdy vám začíná být pomalu špatně usínáte a nakonec vás druhý den najdou otrávené a mrtvé. Tak přesně to mohl být náš scénář, možná ne tak drastický, ale mohl. Některé milé tato situace spíše pobavila, že Tome? Každopádně se nedalo nic dělat a my večer kolem jedenácté (s úsměvem, haha) sháněly nějaký nocleh na noc a vyrazily posledním metrem vstříc druhé straně Londýna. Výhoda byla, že jsme na poslední noc měly alespoň okna.

 

Všechno zlé, je pro něco dobré a my se po tomhle zážitku nesmírně těšily na Ibizu, až si lehnem a nic. Prostě nebudeme nic.

No items, feed is empty.

13
Komentujte

7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Krásný článek i fotky! 🙂

The Bright Story

Moc krásné fotky a jsem ráda za všechny tipy! Chtěla bych se někdy do Londýna také podívat 🙂

Skvělé zážitky z míst, kde už, jak píšeš všichni byli… Já ne a už ani nebudu. Chápu, jak jsi byla nadšená, že rozumíš lidem ve frontě, já bych takto mohla být nadšená akorát v Moskvě a ani tam jsem nebyla. 🙂 Jo jednou jsem zjistila, že v Praze v restauraci na Kampě se číšník ptá hostů německy, tak jsem si objednala kávu německy. No blbka., co se nechá zblbnout. Ale za se v Německu mě těšilo, že jsem si objednala německy a zaplatila do po mně chtěli. 😀 manžel se diví, kam chci pořád jezdit, když se stačí podívat na… Číst vice »

miluju podobny clanky, tim spis o mistech kde jsem jeste nebyla. ale jednou se do londyna urcite juknu! a obdivuju to bydleni, ja se tehle change bydleni desne bojim 😀

Tak zatím jsem v Londýně nebyla, ale určitě se tam chci podívat. Fotky článek jsou moc povedené, takže se teď už jen těším a doufám, že se podívám na tyhle místa co nejdříve to půjde 🙂

Nádherné fotky, jisto jistě plno zážitků. Paráda :3

Parádní fotky! Když jsem byla v Londýně, nejvíce jsem obdivovala právě Hyde Park. S kámoškou jsme se tehdy usadily na trávník a obdivovaly tu krásu okolo. A ti lidi! Před náma byl roztomilý pár s dětma, kteří dělali obří bubliny, a když si všimli, že se nám to líbí a koukáme na ně, tak je začali posílat směrem k nám. ♥ Bylo to kouzelné. Nebo jsem byla unešená i z toho, když si se mnou začal povídat prodavač v Pretu a nikomu nevadilo, že se za mnou tvoří řada. 🙂 Neumím si to představit tady u nás. 😀 Jdu kouknout… Číst vice »