Traveler | Youtube videos

Spain, Ibiza. 08/2017 + VLOG

07/01/2018

Zpátky do tepla a ještě dál ! Aneb vítejte po nějaké době opět u cestovatelského článku! Tentokrát přichází na řadu Španělsko a jako první tady máme “party” ostrov – Ibizu. Ty uvozovky vysvětlím. Tak jo, teplo, moře, písčité pláže, dobré jídlo a pití. Jste navnazeni ? Tak můžeme!

Ibiza je ostrov v Balearském souostroví a je známá především jako party ostrov. Není tak divu, že na ostrov zavítají spíše mladší ročníky, ale zábavu si tu najde opravdu každý, dokonce bych se nebála říct, že Ibiza je skvělým místem na rodinou dovolenku.

První večer na Ibize

Přiletěly jsme pozdě. Jako fakt. Asi v jedenáct večer. Z letiště nás čekalo jedenáct kilometrů taxíkem směr našemu ubytování (airbnb). Jedenáct kilometrů vyšlo na nějakých 20 euro a ve třech to bylo výhodnější než cesta autobusem, která by pro jednoho vyšla na nějakých osm.

Ihned po ubytování jsme vyrazili na skleničku vína, jako že… Huráááá, jsme tady!

Přes den klidný, slunečný ostrov, poměrně s minimem lidí. Značná většina turistů nejspíše tedy vylézá z obydlí až za soumraku nebo jsou vyvrženi jako vorvani u svých luxusních hotelů, kterých je na Ibize nespočet, jelikož to večer přehnali. My si tak taky užívaly, akorát teda u soukromého bazénu jedné z bytovek, kde jsme bydlely.

NePartyTyp

Jako takhle. Jasně, ráda si někam zajdu, ale nevyhledávám to, a tak nebylo ani překvapením, že na Ibizu jsem se těšila ze všech destinací nejmíň. Hrozně moc jsem se bála toho, že to tam bude jedna velká party od rána do večera, ale ne!

Pokud si tak tedy chcete na nějakou zajít, tak doporučuji vyhledat přdem kluby na facebooku a podívat se, kde a co zrovna je, může se totiž stát, že i ten daný den, nic zajímavého nebude. Prostě smůla.

Co je ale jistota jsou bary podél pláží, kde si užijete pravou dovolenkovou atmosféru. Dobré pití, přátelé, výhled na moře a španělská hudba. (tu jsem si fakt zamilovala :D)

 

Sangrie se stala mým oblíbeným pítím. 😀

Eivisso ! Ahoj !

Centrem Ibizy je Eivissa, kde určitě stojí za to vyrazit. Krásné historické centrum si vás rychle získá. Na své si tu přijdou úplně všichni.

-> Ti, kteří rádi nakupují, ocení nákupní střediska s vekým výběrem různých světových značek.

-> Ti, kteří se nejraději válí, to mají pár minut na nejznamější pláže Ibizy.

-> Ti, co jsou aktivnější, určitě ocení nádherné památky v okolí.

-> Ti, co mají rádi dobré jídlo a pití, si určitě najdou restauraci, hospůdku nebo kavárničku, která jim bude vyhovovat. 🙂

Cesta do tohoto centra se cenově liší. Autobusem se jedna cesta pohybuje kolem dvou euro.

Pláž Talamanca

Mojí nejnavštěvovanější pláží byla Talamanca beach, kterou jsem měla nejblíž, ale upřímně? Nastalo obrovské zklamání. Ačkoliv se fakt snažím najít na všem něco pěkné, tady to bylo celkem těžké. Okolí mi přišlo strašně špinavé a jediným plusem bylo tohle molo podél pláže a ty palmy. <3 Jinak tedy za mě Talamnca nic moc!

Dalt vila

Pokud něco stojí za návštěvu na tomto ostrově, tak to je Dalt vila a co si budem. V tom horku to dá zabrat vyšplhat se na vrchol, ale stojí to za to! Odměnou vám bude výhled na celý ostrov a roztomilé pouliční obchůdky kolem.

Formentera

Za asi dvacet euro pořídíte zpáteční lístek na trajekt směr Formentera. Formentera je sousední ostrov a pokud bych si měla vybrat mezi Ibizou a Formenterou, tak Formentera by byla mou volbou. Opak Ibizy. Nádherný, čistý ostrov a až na ty půjčovny aut a motorek všude, to bylo jako pohádka. Přesně to průzračné moře, skoro bílý písek, no hold jak to znáte z filmu. Pokud tam zavítáte, tak si určitě půjčte skútr nebo auto, bude to pohodlnější a pro vás i výhodnější. 🙂

A to by bolo asi z mých poznatků z dvoudenní Ibizy vše. Musím říct, že z ní nejsem až tak nadšená, takže návrat na delší dobu tady nechystám, ale Formentera stojí za zvážení ! 

Kouknout můžete i na moje video a užít si tak 239 vteřin na Ibize a vteple!

Krásné cestování všem!

No items, feed is empty.

9
Komentujte

9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Nádherné fotky, ráda bych se tam taky podívala 🙂 a video se povedlo !

Krásné fotky, muselo to být super 🙂 Celkově mám Španělsko hodně ráda

Fotky jsou nádherné! To, že je to tam špinavé jsi mě překvapila, vždy jsem se tam chtěla někdy podívat, asi si to rozmyslim. Na Bali to prý taky není žádná sláva.
Video je krásné, ale je škoda, že počmárájí nějakou památku, jak jsem si všimla ve videu.

Ty fotky jsou tak boží, jak necestuju, tak po tady tomto bych se hned válela někde v písku u moře. :DD

Krásné fotky!:) Ibiza je pěkné místo 🙂

http://www.shardofdreams.blogspot.cz

Ach, když vidím to moře a teplo, hned bych někam vyjela! 🙂 Když jsem byla v září s kamarádkou v Egyptě, tak tam bylo nějakých 35-40C°a to jsme byli schopný dojít akorát tak z jídelny k moři a hned museli do vody…:D Dřív jsem jezdila na výlety třeba na pyramidy a ták, ale to jsem byla menší, takže jsem to horko tolik nepociťovala, ale pamatuji si, že i tak to bylo šílený 😀 A video je moc pěkné, hned bych tam zavítala. 🙂 A moooc pěkné fotky. 🙂

Krásné fotky i vlog 🙂 já byla ve Španělsku, ale ne přímo na Ibize. Vypadalo to podobně nádherně 🙂 a jinak taky nejsem moc party typ, takže si tam sebe neumím moc představit 😀

Tak pro mě trochu překvapení :O. Všichni říkají, jak je to tam skvělý, ale asi jen kvůli pařbám. Fotky jsou krásné a video se mi moc líbilo 🙂

Také jsem byla loni na Ibize ale v San Antoni de Portmany, tj. cca 50km od letiště. Já také nejsem úplně party člověk ale noční život se mi tady líbil. Líbilo se mi jak všude hrála hudba, u bazénu od samého rána, na plážích prostě snad všude.. Co se týká lidí, tak ti ve dne bývají hodně na plážích typu Cala Tarrida, Cala Bassa atd. tam bylo v srpnu opravdu hlava na hlavě. Na Ibizu jsem jela znovu ještě v září a to už byl ostrov daleko lepší, když tam nebylo tolik lidí. Známé zátoky a pláže byly fakt nádherné… Číst vice »