Traveler | Youtube videos

Milano, Verona. Italy. 01/2018 + VLOG

19/02/2018

Na konci ledna jsem téměř po roce znovu vyrazila do Milána, abych mu dala druhou šanci. Když jsem ho navštívila na dva dny minulý rok, nestihla jsem si ho pořádně projít a odjížděla s pocitem nezalíbení. Řekla jsem si, že to není fér a když se z Ostravy objevily zpáteční letenky za 700Kč, tak bylo jasno. Vracím se do Milána!

Jak do Milána

Vybrat si, jak už je známo, můžete z mnoha možností. V tomhle případě je ale určitě nejlepší volbou do Milána letět. Letenky jsou v akci hodně často a zpáteční pořídíte už od 500 Kč.  Díky nízkonákladovkám můžete letět jak z Prahy, Ostravy, tak třeba i ze Slovenska nebo Polska.

Bergamo vs. Malpensa

Dvě letiště nejblíže Milána. Zatímco Malpensa se nachází téměř v centru Milána ( dostanete se tam místní hromadnou dopravou), tak naopak Bergamo se nachází cca hodinku od samotného centra. Levné letenky jsou povětšinou právě do Bergama, ale z toho mít strach nemusíte. Autobusy odjíždějí do centra každou chvíli a za jednu cestu zaplatíte pouze 5 euro. Nutno říct, že Bergamo je samo o sobě nádherným městem a stojí za to jej navštívit !

Miláno a doprava

Pokud už se ocitnete v samotném Miláně, snažte se co nejdřív zorientovat místními autobusy, metrem. Nejlépe si zapamatujte zastávky k vašemu ubytování a cestu, jak se dostanete na místa, která chcete navštívit. Úplně nejlepší bude, když si trasy naleznete už na internetu den předem. Milano má sice svou aplikaci hromadné dopravy, ale velmi ráda zrazuje, tak se neděste !

Můžete si vybrat ať už z jednosměrných lístků, které platí na jednu cestu, přes hodinové, až po denní, dvoudenní nebo třídenní. Lístky na více dní vyjdou samozřejmě lépe a bude pro vás pohodlnější si z místa na místo dojet, některé památky jsou totiž poměrně mimo centrum.

Ubytování

Itálie a hlavně Miláno není moc lowcost,co se ubytování týče. Hledejte tedy co nejdříve. Airbnb byty bývají rozebrané týdny dopředu a Booking na tom není o moc líp. Říká se, že pokud je vaše ubytování dál než 5 zastávek od Duoma, tak je propadák. Nesouhlasím! 😀 Já bydlela od centra asi 45 minut, ale o to líp jsem se podívala do čtvrtí, které bych jinak nenavštívila, tak se toho dojíždění nebojte.

Pomoc ohledně ubytování vám může i tohle video, kde najdete i slevové kódy. Video TADY.

Kde, kam v Miláně

Nevím, jak na vás Miláno působilo nebo bude působit, ale pro mě je tohle město prostě šedivé, nevýrazné a nikterak poutavé. Jsou tady však místa, kam byste vyrazit měli.

Dumo aneb tři mouchy jednou ranou? Není snad člověka, který by jel do Milána a nevěděl o Duomu a to je také právě jedna z největších dominant, kterou byste měli navštívit. Kromě samotného mramorového kostela Duomo di Milano, který je pátý největší na světě se zastavte i na návštěvu střechy Duoma, vstup je asi za devět euro, ale pokud nechcete za výhledy utrácet, na konci článku vám dám tip, který je úplně zadarmo.

No a když už budete teda u toho Duoma, tak se zastavte i na hlavním náměstí, kde Dumo stojí a to je Piazza del Duomo. Nejruěnější místo Milána, tak se na chvíli zastavte a koukejte, co se kolem vás děje.

Na severní straně tohoto náměstí najdete vchod do nákupní galerie „Galleria Vittorio Emanuele II.“. Kromě dechuvyrážející architektury tady můžete hodit očkem po těch nejluxusnějších značkách. Pokud půjdete přímo za nosem narazíte na jeden z nejznámějších operních domů vůbec. La Scala je tady místem kultury společně s Královským palácem, který je naopak východně od náměstí Duoma.

Je libo trochu romantiky nebo odpočinku od lidí? Není problém! Castello Sforzesco nabízí procházku kolem hradeb až k parku, kde si nádherně odpočinete.

 

Co nemůžeme Milánu odepřít je obraz Leonarda da Vinciho – Poslední večeře. Tato dominanta je jednou z nejnavštěvovanějších a tím pádem, je povětšinou nemožné sehnat vstupenky na místě, proto si je rezervujte  zde. A kam vlastně na tento skvost závitat? Do kostela Santa Maria delle Grazie. U kostelů ještě zůstaneme, jejich nádhernou architekturu můžete obdivovat téměř na každém rohu, jelikož právě kostely, chrámy nebo baziliky jsou zde hojně zastoupeny. Vynechat byste tedy neměli Chiesa di Santa Maria presso San Satiro nebo Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore.

Za velmi výjmečnou cestu můžeme považovat návštěvu Monumental Cemetery, kde nalezneme velmi staré, masivní náhrobky těch nejbohatších a nejvlivnějších lidí. Procházka tímto hřbitovem ve vás určitě zanechá emotivní prožitek.

A jak jsem slíbla, tak dodržuji, za navštěvu stojí nejmodernější část Milána Porta Nuova, kde se nachází mrakodrap s názvem Regione Lombardia. Každou neděli vás výtah zdarma zaveze až do 39. patra a vy si tak budete moct užít Miláno jako na dlani.

 

Kde se dobře a levně najíst?

Těch možností je v Miláně dost. Je pravda, že nepatří mezi nejlevnější místa v Evropě, ale podniky, kde se levně najíte tady rozhodně najdete. 2 SHOT CAFÉ je jasným příkladem, kde za osm euro můžete sníst to, co se do vás vleze, jako že rozumně řečeno.. za osm euro tady máte možnost all you can eat. Na stejném principu pracuje i COCTEIL BAR RUFUS, kde si stejnou cenu můžete zakoupit taktéž All you can eat, avšak tento podnik se specializuje především na salámy a sýry. Pokud máte chuť na Italské klasiky, kolem deseti eur je najdete v IL SANTA BISTRÓ.

Pokud jste v Miláně na více dní, můžete si jednoduše naplánovat výlet do okolních míst. Nabízí se třeba Bergamo, Verona, Como nebo i Genova. Záleží na vás, kolik času máte. Loni v dubnu jsem vyrazila do Coma, článek naleznete tady a letos jsem se vydala do Verony.

Jak do Verony

Co je pro vás rozhodující, tak to je vaše pohodlí. Jet můžete buďto vypůjčeným autem, blablacarem, který pracuje na stejném principu jako v Česku, ale taky autobusem nebo vlakem. Já jela s Flixbusem, kdy cesta trvala něco málo přes hodinku a půl a co si pamatuju, tak jednosměrný lístek vyšel na 199 Kč.

Verona

Díky jednomu z dějišť hry od Shakespeara je Verona známým historickým městečkem. Nenechte se ale zmást samotným Shakespearem, který tvrdí, že se tady nachází moře, to byste hledaly hodně těžko. Pokud máte už dost cestování po městech s neonovými nápisy, billboardy a chcete si od nich odpočinout, je Verona tím pravým místem. V roce 2000 bylo dokonce toto historické centrum stejnojmené provincie zařazeno do seznamu světového dědictví UNESCO a není divu.

Památek je ve Veroně spousta, nebála bych se žíct, že na každém kroku se zastavíte a necháte se kochat. Jako první vás přivítá náměstí Piazza Bra, které je samotným centrem. Je navštěvováno díky mnoha restauracím a kavárnám, ale především pro Arenu di Verona, což je amfiteátr, který vznikl už v 1. století našeho letopočtu a po římském Koloseu a Capui u Neapole je třetím největším amfiteátrem v Itálii a dokonce se ještě využívá!

Jak už jsem zmiňovala, určitou roli zde hraje jedna ze Shakespearových her, konkrétně hra Romeo a Julie a právě zde najdete Casa di Giulietta (Juliin dům), který je jednou z nejnavštěvovanějších památek. Nemá už takové kouzlo, to totiž zničily některé nevábné zamilované vzkazy, ale i tak je to hold místo zamilovaných. Lístky si můžete zakoupit zde za šest eur.

Pokud máte rádi trhy a různé stánky jak s jídlem, tak se suvenýry, navštivte Piazzu delle Erbe. Z mostu Ponte Scaligero, se vám naskytne pohled na město a protékající řeku. Tento most vás ohromí svou architekturou a určitě se nebojte vylézt na jeho cimbuří! Pokud by vám tenhle výhled nestačil, tak si vyšlápněte na Shrine of Our Lady of Lourdes, ale bacha na mlhu!

Procházení uličkami tady budete mít asi dost, ale pokud byste si chtěli procházku zpestřit, můžete kouknout do Palazzo Giardino Giusti, kde se můžete projít v zahradách s labyrinty. Za návštěvu taky stojí Veronské Duomo – Verona’s Cathedral, které je o dost menší, ale na kráse neztrácí!

To by byl takový menší výčet, co ve Veroně můžete navštívit, těch možností je samozřejmě daleko víc, ale něco vám přece musí zůstat jako překvapení, abyste se měli na co těšit, no ne ?

Kouknout se můžete i na můj vlog, který jsem v Itálii natáčela a i když pršelo, tak nám tam bylo hezky!

Čau, ahoj u dalšího článku. 🙂

No items, feed is empty.

8
Komentujte

7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Ahooj 🙂
Moc užitečné tipy, na letenky v akci do Milana už koukám nějakou dobu a letos bych se tam asi i rada konečně podívala, článek si ukládám a až budu hledat, kde budu jist nebo kam se podívat, určitě se ke čtení opět vrátím 🙂
A Verona vypadá ještě líp!
Je vidět, že sis výlet užila a fotky i vlog jsou úžasný <3

Úžasný článek! Já cestování naprosto miluju, jen s financemi jsem na tom momentálně jako studentka špatně a také jsou teď přednější věci, každopádně až se situace zlepší, Itálie je jedna ze zemí, do které bych ráda zavítala. Obzvlášť Milán mě láká… nedávno nabízela autobusová společnost Eurolines v rámci valentýnské akce 1+1 jízdenka (tam i zpět) zdarma. Cesta tam i nazpátek by mě vyšla na nějakých 900 korun, což je nádherné. Bohužel akce skončila dříve, než jsem se stačila rozhodnout 😀
Až se tam ale jednou budu opravdu už chystat, určitě se k tvému článku vrátím, uvádíš v něm skvělé tipy! 🙂

Miláno je jeden z mých cestovatelských snů…! Krásně zpracovaný článek. 🙂

Mě čeká velká část Itálie v létě, tak vidím, že se mám na co těšit ! 🙂

BLOGEREM

Ahoj. Super článok. Ja osobne sa tento rok s manželom chceme dostať do pár miest vždy aspoň na víkend ( alebo predlžený víkend) Jedným z týchto miest je aj Miláno. Ďakujem za super typy.

Miláno je krásný, krásný, krásný! ❤ Hned bych se tam vrátila.. A hrozně ti to závidím, protože Itálie celkově má obrovskou duši a pro mě fakt hodně znamená.
Jinak super fotky a hlavně tipy, stále jsou místa, kam se ještě musím podívat! 🙂

Teda to je super článek!
Mohla bych se zeptat na jaké stránce letenky kupuješ a kde si rezervuješ ubytování?
Do Itálie bych hrozně ráda a tyto informace by mi k tomu hodně pomohly!
Děkuju mockrát!