Photographer | Youtube videos

Video: Photo hacks #1

27/02/2018

Neznám bloggera, který by si nezakládal na svých fotkách, a tak mi neříkejte, že vy to rozhodně neděláte. Každý chce být co nejoriginálnější, aby si získal co nejvíc follow na instagramu nebo liků na facebooku. No a já si teda posvítila na pár triků, které vám (nám) focení zpestří!

  • Duha jako malovaná

Profláklej filtr z instagramu?! Možná. Ale vypadat to může i „nekýčově“. Teda, pokud jste na to dva, protože já tohle fotila jako selfie a byla to docela dřina. Každopádně pokud budete mít nějakou oběť, která vás vyfotí, svítilnu na mobilu nebo baterku a CDéčko, tak fotka může vypadat skvěle!

 

  • Rozostřená světla

Jeden z mých nejoblíbenějších triků. Rozostření světel ve tvaru, jaký si sami určíte. Já se zamilovala do srdíček, ale můžete zkusit i tvar hvězdy, květiny, prostě co vás napadne! Stačí si obkreslit krytku objetivu, doprostřed nakreslit tvar, který si vyberete a gumičkou ho přidělat na objektiv. Potom budou všechny rozostřená světla vašeho zvoleného tvaru. 🙂

 

  • Barevné okraje

Jednoduchý a efektivní. Stačí průhledný sáček, který ze stran obarvíte fixama, doprostřed uděláte díru a přiložíte k objektivu. Tadááá..

 

  • Focení s bleskem

Blesk je poměrně otravný a někdy prostě až moc. Změkšíte ho obyčejným bílým sáčkem, který k němu přiložíte a fotky hned vypadjí o dost líp!

 

  • Plátno? Stačí notebook!

Máte nějakou maličkost, kterou byste rádi nafotili „profi“? Není problém! Na notebooku si otevřete obrázek na celou stránku a předmět před něj jen postavíte. Výsledek vypadá slibně nebo?!

 

No feed items found.

4
Komentujte

4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Super tipy! 🙂 O tom sáčku jsem nikdy neslyšela, vážne dost nápaditý 😀 A ten poslední trik je boží, samotnou by mě to nikdy nenapadlo! A ta výsledná fotka je skvělá!
Bohužel sama nevlastním žádný kvalitní fotoaparát, musím spoléhat na mobil. Už si ale na něj dávám penízky stranou, prosadit se v blogerském světě bez kvalitních fotek je dnes velmi těžké..

Krásný článek! Já se nějak tak pokouším sem tam něco stvořit se zrcadlovkou, ale zatím se mi to moc nedaří… Tak díky za tipy!

Tipy jsou parádní, mě se nejvíc líbí ten rozostřená světla. Na co obkresluješ?

everyday-lifecz.blogspot.cz

Ty nápady jsou úžasný!!
Díky moc za inspiraci 🙂