Traveler | Youtube videos

Amsterdam. Netherlands. 02/2018 + VLOG

18/03/2018

Co vás napadne jako první, když se řekne Amsterdam? Kola, kanály, rozkošné domečky, tulipány, vůně zelené rostlinky všude v ulicích nebo snad písnička od Ilony Csákové ? Ať je to cokoli, tak já vám teď popovídám (spíše popíši) o tom, jak jsem si čtyři dny v Amsterdamu užila a prožila já.

S letenkama do Amsterdamu to nejní tak růžový, jak by se mohlo zdát. Nejnižší cena na letiště Schiphol se pohybuje okolo 1.300 Kč. Výhoda je, že když se takové letenky objeví v jakémkoli termínu, tak je to super, protože Amsterdam má kouzlo v každém ročním období. Co se týče alternativy, jak se do Amsterdamu dostat, tak je možné přiletět do Eindhovenu, což je letiště asi 130 kilometrů od Amsterdamu. Tady už se letenky pohybujou v řádu stovek. Nejčastěji je pořídíte za 800 korun, plus/mínus. Odtud se můžete přemístit buďto vlakem, autem nebo autobusem. Cenově se tahle cesta pohybuje kolem 5-10 euro.

Já osobně letěla do Amsterdamu přímým letem z Prahy s leteckou společností Easyjet. Byla to moje premiéra! Nejenže jsem teda letěla s jinou leteckou společností, ale taky jsem musela mít s sebou maximálně jen jedno příruční zavazadlo. Kupodivu jsem tam snad do toho zavazadla narvala víc, než když jsem lítala se dvěma. Ale zpátky k Easyjet. Po koupení letenky, se stačilo odbavit pouze jedním kliknutím bez zadávání údajů a mohlo se vyrazit směr Praha. Z Opavy jsme vyjížděly už kolem šesté, ale světe div se, jsem na budík 4.30 vstala hned napoprvé. Ale zase zpátky k Easyjet. Na letišti jsme prošly kontrolou a čekaly na výzvu k dostavení se ke gatu a ano, samozřejmě jsme čekaly u tabule úplně na druhé straně letiště než byl právě ten náš gate. Klasika. Tudíž než jsme tam došly, byla před náma velká řada a já tak mohla pozorovat super, mega, hustokrutopřísnou kontrolu zavazadel. Téměř každého druhého nepustili se svým příručním kufrem na palubu, protože byl příliš velký. Nebudu vám lhát, že já ten svůj zapla tak, tak a jistě všichni víte, jak nafoukle vypadají kufry, které tak, tak zavřete. Nikdy.. Fakt nikdy mi nebylo tak zle při nástupu na palubu. A co hůř? Pokud jste si nezaplatili za extra letenku, ve které jste mohli mít s sebou alespoň malou kabelku, tak smůla. Jenže já neměla kam dát foťák a při představě, že bych do toho přeplněného kufru měla rvát tuhle kabelečku, tak už jsem málem kolabovala. Díky bohu, že jsem si pár dní předem koupila nový kabát, který byl tak huňatý, že jsem v něm sama vypadala jako kulička a kabelka se pod ním jednoduše ztratila. A abych to neobkecávala zbytečně.. Tak jsem ten kufr do té jejich přihrádky narvala a mohla v pohodě letět, ale byly to nervy!

 

Vítá vás Schiphol,

třetí největší letiště v Evropě. Pokud byste uvízli na tomhle letišti, nic by vám nechybělo. Najdete tady totiž vše přes obchody s oblečením, jídlem, hračkami nebo i květinářství. To asi proto abyste ty tulipány mohli vidět aspoň někde, když byste se jinde nedostali. Do centra z letiště jsou zařízeny autobusy, které jezdí opravdu co chvíli na všechny strany. Vybrat si můžete buď přímo hromadnou dopravu Amsterdamu, vlaky či jiné městské autobusy. Lístek přímo do centra z letiště vás vyjde na nějakých 5 Euro.

Co se týče ubytování,

tak hodně štěstí. Pokud plánujete Amsterdam jako lowcost dovolenou, tak doporučuju hledat přes Couchsurfing, jinak povětšinou ubytování vychází kolem šesti tisíc pro dva. My ubytování řešily hned, když jsme si koupily letenky. Ty jsme koupily v říjnu na únorový termín. Byly jsme ubytovány v Mercure Hotel Amsterdam West, který je od centra nějakých 15 kilometrů, ale přímo u něj byla zastávka autobusu. Za tři noci v tomhle útulném, **** (čti čtyřhvězdičkovém) hotelu jsme za dva zaplatily 5.500 Kč i s daní městu. Musím říct, že jsem si to tady užívala jako princezna, protože povětšinou bývám fakt low, low, lowcost, ale tohle ? <3 Pokud byste na hotel chtěli mrknout, tak odkaz tady a přes booking můžete uplatnit mou slevu, kterou zase najdete tady.

Výhoda Amsterdamu

je, že jej můžete projet na kole, ale taky jednoduše pěšky. Většina památek je přímo vedle sebe, takže se dají stihnout i za jeden den, ale pokud si je chcete vychutnat, doporučuju Amsterdam navštívit alespoň na dva, tři dny. My se první večer vydaly naslepo poznávat bez jakéhokoli plánu. Kupodivu jsme došly na hlavní náměstí, kde se zrovna oslavoval nový Čínský rok. Přiznám se, že při první ráně čehosy, podobné petardě, jsem neskákala radostí a spíš se bála. 😀 Po městě bly rozvěšeny plakáty, které informovali o novém Čínském roku, roku psa, což bylo celkem zvláštní, protože Čínské turisty či obyvatele, byste tady hledali docela dost dlouho.

Centrum

si můžete projít pěšky, využít turistických autobusů nebo dokonce lodí. Nejvýužívanější jsou ale kola. Kola, kola, kola. Kam se podíváte, tam jsou. Takže pokud budete chodit pěšky, jako jsme chodily my, tak si dejte pozor! Chodci jsou v Amsterdamu snad až na posledním místě, na některých chodnících mají přednost dokonce i auta. No a z toho vyplývá..Nezapomeňte se na cestu pojistit.

Památky

vám tady asi kompletně vypisovat nebudu, to by nejspíš nebavilo nikoho, ale pár tipů vám přeci jen dám. Pokud milujete tulipánym stejně jako já, zajděte si určitě na Flower market, kde budete v sedmém nebi a pokud tam jedete single, tak si těch cukrujících párů nevšímejte a ty tulipány si kupte sami sobě! Jo!  Kousek od tohodle marketu najdete i nejznámější lavičku, která se proslavila díky filmu The fallout in our stars. Tak si na chvíli sedněte a užijte si Amster všemi smysly. No všemi.. Pokud nejste moc fanoušci zelené roslinky s názvem marihuana, tak moc nedýchejte. Její vůně vás bude provázet celým městem, ale co si budem, prostě i tohle k němu patří.

 

Další místo, které stojí za návštěvu je Public Library of Amsterdam. Veřejná knihovna, kde můžete vyjet až do posledního patra a užít si skvostný výhled na město. Za návštěvu stojí i okolí knihovny!

 

Nechte se jednoduše unášet atmosférou, kterou tohle město má. Procházejte se, blouděte uličkami a klidně se ztraťte, protože jenom tak máte šanci najít krásná místa bez turistů a užít si Amsterdam se vším všudy.

 

Nezapomeňte nevynechat známý dům Anny Frankové! Návštěva opravdu stojí za to a to i v případě, jestli jste samotný deník nečetli. Procházení se pokoji má nezapomenutelnou atmosféru, tak jako někteří lidi, kteří tohle místo navštíví a nemají soudnost, ale hold každý jsme jiný. Lístky si musíte rezervovat online a alespoň o měsíc dříve, protože zájem je opravdu veliký. Rezervovat můžete tady.

Dalším místem, co vám utkví v paměti je Red light district. Upozornění pro ty, kteří si chtějí prohlédnout slečny.. Jděte tam raději přes den nebo brzy večer, protože po osmé už slečny pracují a neuvidíte nic!

 

 

Amsterdam stojí určitě za návštěvu, ale že by to bylo místo, do kterého bych se zamilovala, se říct nedá. Omlouvám se všem Amsterdamoholikům ! Každopádně alespoň jednou byste se do Amsterdamu podívat měli a podívat byste se taky měli na můj vlog, který jsem v Amsterdamu natočila. Mějte krásný den!

7
Komentujte

7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Amsterdam miluji a když jsem si přečetla tvůj článek, tak se mi vybavilo hodně vzpomínek. Flower market je krásný a ta vůně hlavně tulipánů. Moc krásné fotky. A na video se hned podívám. 🙂

FTCF Blog

Nádherné fotky 🙂 Já v Amsterdamu nikdy nebyla, ale snad se to změní 😀

http://www.ftcfblog.blogspot.cz

Nádherné fotky, taky bych se tam chtěla podívat a tulipány miluji 😀 Vlog je taky mcc pěkný !! 🙂

Krásné fotky 🙂 My byli v Amsterdamu v prosinci a taky jsme letěli Easyjetem. Ubytování bylo skvělé a ta všudypřítomná vůně marihuany se mi zrovna dvakrát nelíbila, ale co už 😀 Ještě horší byly ty výlohy s prostitutkami po večerech 😀

V Amsterdamu jsem měla možnost být hned několikrát díky tomu, že jsem v Holandsku byla jako au pair. Úplně se mi vybavují různé místa z fotek ♥ Krásný článek

Moc se mi tvé články líbí, do Amsterdamu bych chtěla kamarádku vzít, ale samozřejmě i z důvodu výskytu zelené rostlinky… :D:D Hodně mi pomáhají takové tipy.
Jinak opět boží fotky!

Krásné město, určitě má něco do sebe. Někdy bych chtěla zkusit si půjčit kolo a projet nějaké město. Občas se mi ale zdá jízda na kole v centru měst nebezpečná a bojím se aby mě někdo nepřehlédnul a nesejmul. S Easyjetem jsem letěla 2x a naprosto v pohodě protože jsem letěla pouze s baťohem a ten většinou nikde nikdo neřeší. Kolikrát ale čumím co někteří lidi tahají za kufry, to snad nemůže splňovat rozměry…