Traveler | Youtube videos

Vienna. Austria. 06/18 + VLOG

28/06/2018

Pojedeme k moři! Takhle zněl prvotní plán, který byl rychle zmařen díky vypsaný zkoušce v termínu, kdy jsem se už dááávno měla u moře rochnit. Skvělý. Co teď?

Zkouškové se neptá..

na to, jaké máš plány. Prostě to přijde jako blesk z čistýho nebe, kdy ti na stagu vyskočí termín na danou zkoušku. A jak rychle začalo naše plánování dovolené u moře, tak i rychle skončilo. Já, místo písečné pláže, nějakého toho románku s cizincem a náramkem, který by mi zajišťoval non stop jídlo a pití, jsem dny trávila ve svém pokoji se skripty v ruce a zvýrazňovači. Vzdala jsem to až den před zkouškou, jako asi většina studentů a řekla si, že další termín to jistí. No ne?

Mám to! Tak jedem!

A tak jsme jely. Z Ostravy do Brna a z Brna do Vídně. S pocitem, že když máme stejnou dopravní společnost, tak nám nehrozí, že bychom přestup, na který máme deset minut, nestihly. Z tohoto omylu už nás vyvedla ihned stevardka po nastoupení. Deset minut na přestup? Tak tomu bych nevěřila, vzhledem k tomu, jak jsou dálnice zasekaný.

Aha. Děkujeme.

Nervózně jsme uvažovaly, co tedy budeme dělat, když přestup nestihneme. Další dvě hodiny v Brně navíc a ve Vídni až večer. To se ti moc nechce, ale jistota je jistota a raději jsme si náhradní vlak zabookovaly. Z tohoto tedy plyne ponaučení. Raději si každou cestu, tzn. z Ostravy do Brna a z Brna do Vídně, objednejte zvlášť a s větší časovou rezervou. P.S.: Stejně si myslím, že jet do Vídně je lepší vlakem a dokonce to je i levnější. Každopádně my náš navazující autobus stihly, a tak nebylo co řešit.

Vono tu prší?

Pršelo. Pršelo pořád. Skoro. Nepršelo asi tři hodiny. A za ty tři hodiny, jsme díky bohu, stihly projít to, co prostě musíš ve Vídni vidět. Tedaaaa.. Kromě Schönbrunn. Ten už byl pro nás daleko a navíc.. Začínalo už pršet.

Po Vídni samozřejmě jezdí metro a tramvaje, ale pokud mě už nějakou dobu sledujete, tak víte, že já si to vždycky ráda odchodím. Navíc mi přijde zbytečné jezdit tramvají, když je všechno skoro u sebe. Každopádně menší info k lístkům, kdyby bylo potřeba. Jednorázovou jízdenku pořídíte za 2,40€, ale můžete si pořídit i jednodenní či na více dní. Koupit si je můžete přes internet, pomocí sms nebo v automatu (tam si ale připlatíte 20centů), který najdete přímo v tramvaji nebo u metra. Víc info o cenách tady.

 

Kunst Haus Wien

Neboli Museum Hundertwasser je jednou z památek, kterou byste vynechat neměli. Pro nás to bylo i znamení, že jsme doma. Bydlely jsme v Kunsthaus Apartments. Nádherný apartmán nás na dvě noci vyšel na necelých 3.200,- pro dvě osoby, což se vzhledem k prostředí a lokaci rozhodně vyplatí. Pokud si budete objednávat ubytování přes Booking můžete navíc využít i můj slevový kupón – TADY,TADY.

 

No a tady teda začalo naše kolečko.

Výletnický kolečko. Od Kunst Hausu k Hundertwasser House, což je celkem podobný, ale prostě musíš. Rathous neboli radnice byla další zastávkou, která mohla být skvostnou, ale nebylo by to ono, kdyby v nějakém městě nebylo něco v rekonstrukci nebo prostě kazilo výhled. A zrovna tady to byla uzavírka kvůli připravovanému filmovému festivalu, co už.

 

St. Stephen’s Cathedral nejspíš nepřehlídnete, pokud se vydáte vstříc centru, ale co vás zaručeně dostane je Karlskirche. Takový Tádž Mahal pro chudé, pokud nemáte peníze na Indii, stačí se projet do Vídně.

 

Poslední zastávkou dne, pokud nepočítám ještě supermarket, byl Belveder, který stojí za to si projít ze všech stran. Toulkami centrem narazíte na spoustu dalších památek. Tak třeba na Vídeňskou státní operu, kde pokud neprší nebo jako klidně i když prší, si můžete hačnout a sledovat živě vysílání děje, co se odehrává přímo na jevišti. To je třeba hrozně skvělý!

Stadpark je kouzelným místem zase na odpočinek. Prostě sednout si, povídat si, dát si piknik a pro ty odvážnější, jít si třeba zaběhat.

 

Kouzelným místem je i vegge podnik Swing kitchen, kde prostě musíš i když jsi masožrout!

 

Co mě mrzí je, že kvůli počasí jsme se nevydaly do Prateru, ale o to větší důvod se do Vídně zase někdy podívat! A vy se můžete zase podívat na krátký sestřih toho, jak jsme si tu upršenou Vídeň užily.

Nezapomeňte mě sledovat!

  

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

[…] TADY […]