Happiness | Youtube videos

#SDÍLÍMREALITU

31/07/2018

Tohle zná úplně každý z nás.. Několikrát denně scrolluješ instagramem a všude vidíš tu chodící dokonalost, a i když víš, že realita je většinou úplně jiná, tak i ty se snažíš postnout tu nejlepší fotku, která se ve tvém dokonale ladícím feedu bude vyjímat.

Dokonalé fotky, pozitivní přístup, na nebi ani mráček.

Tak asi nějak takhle bych svůj a instagram lidí, které sleduju, popsala. Celkem nedávno mi ale přišla zpráva od mého, řekněme, kamaráda. A já si v tu chvíli uvědomila, jak silné dokážou sociální sítě být. Jasně.. Uvědomovala jsem si, že vzhledem k mému počtu sledujících si zápisky na instagramu nepíšu jenom pro sebe a můžou mít dopad i na ostatní. Proto, když mi přišla a bylo v ní napsáno..

Tvá proměna osobnosti, je na mě moc..

Zarazila jsem se. Začalo mi hlavou vrtat, jak se na sociálních sítích prezentuju a začala si všímat, jak se prezentují ostatní. Je děsivé, jak vás lidé dokážou odsoudit na základě jednoho postu. Jedné jediné věty, kterou si k fotce napíšete. No, a tak mi teď dovol, abych ti řekla, k tomu všemu, pár vět..

Mám svoje hranice sdílení,

které jsem si určila sama. Vím, co sdílet chci a co naopak už je na mě moc. Jsem podle tebe sluníčkář? Možná jo, ale i já mám dny, kdy brečím nebo se cítím naprosto zbytečně. Jen nemám tu potřebu to sdílet a to je třeba důvod, proč u mě vidíš převážně pozitivní řádky. Co je ale důležité, tak to je, že každý si svoje hranice určuje sám. Někdo chce sdílet kompletně všechno, takže máš jeden den post ve kterým má slunce v duši a druhej den se hroutí. Jiní zase mají potřebu komentovat druhé a ti další se raději nevyjadřují.

Každý sdílí sám sebe,

tak to prosím akceptuj před tím, než začneš s označováním tu/toho nemám rád/a. Můžeš sledovat lidi jenom proto, abys když postnou nějakou fotku se mohl zasmát, jak je hloupá, naivní, tlustá, moc hubená, hezká nebo škaredá.. Třeba tam napsat i ten komentář ve kterém si ulevíš a za pár měsíců dát unfollow, protože tě to přestane bavit. Jenže každý z nás, i ty, sdílí to, co sám považuje za dobré, možná i důležité, tak na to pamatuj.

A já toho začala mít tak nějak akorát dost..

Možná nebudu mít ladící feed, moje fotky nebudou kvalitní a neoslním hned každého, kdo na můj instagram zavítá, ale budu to já. A víš co? Myslím si, že i tak to některé lidi bude zajímat. Tak sdílej realitu taky a neschovávej se za nereálnost instagramu, protože stejně nikdo nebude znát náš celý příběh než my sami.

#SDÍLÍMREALITU

2
Komentujte

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Krásný a pravdivý článek. Jednou mi taky napsala jedna holčina, že by chtěla být jako já. Jezdit na výlety a mít okolo sebe přátelé. Pak jsem jí musela vysvětlovat, že dávám jen pozitivní věci a uvědomila jsem si, že tím i lidem ubližuji, trochu mi to přišlo i líto.

Naprostá pravda. Ani si neuvědomujeme, jak moc sdílení našeho života ovlivňuje psychiku ostatních lidí a také tu naši.