Traveler

Pusto na Pustevnách

21/01/2019

Nejezdi tam, bude tam spousta lidí, budeš čekat, bude zima, zůstaň doma. Tak tohle všechno předcházelo našemu nedělnímu výletu na Pustevny. Jely jsme, přijely jsme, odjely jsme, ale tak jednoduché to nakonec vážně nebylo.

Z Opavy na Pustevny i zpáteční, prosím!

Budík 5:55 a jedeš. Vždycky závidím lidem z větších měst, co se nemusejí stresovat s dopravou. Po úspěšném dodrkotání se z mé větrné hůrky do Ostravy, nám z ÚANu odjížděl autobus směr náš první cíl – Aeroplán. Kéž by. Zastávka Rožnov pod Radhoštěm – restaurace U Aeroplánu, byla naším prvním přestupem před cílem všech cílů. Odtud dalším autobusem až na Pustevny konečnou a to vše za nějakých padesát korun se studentskou slevou, no nekup to! Už cestou do kopce, kdy jsme míjeli spousty aut, jsme usoudily, že to asi taková prča nebude. Nebo?

Původní kapacita autobusu je asi 40 osob. Je ale možné, že vás bude v autobuse víc. Počkej. Ono je to jisté, bude vás tam o dost víc a to, že nemůžeš dýchat nebo to, že máš v batohu frgály a lidi ti je umačkaj a zbude ti z nich NIC, nikoho nezajímá, tak se obrň trpělivostí. Spíš ale než trpělivostí se lidé obrnili slovníkem sprostých slov. Kretén, debil, štěnice, prdel. Slabej nástřel toho, co asi uslyšíš. Cože ty mě obcházíš, protože jdeš pěšky a nepředbíháš mě, protože chceš být dřív v autobuse? I tak.. Krávo! Cesta s přestupy trvá asi dvě hodiny a patnáct minut, ale počítejte se spožděním +- 10minut, ty cesty fakt nejsou sranda a obdiv všem řidičům autobusů! Já bych si po první jízdě hodila mašli.

Čistej vzduch, můžeš dejchat

Na místo jsme tedy dojely krátce před jedenáctou hodinou a byl to naprostý ideál. Naše kroky směřovaly nejdříve k prvnímu stánku s ledovými sochami. Žádná fronta. Uvnitř stánku. Hmmm, hezký. Jdem dál. Minulou středu tady byla otevřená nová Stezka v oblacích. Půjdem? Nepůjdem? Ty ceny. Hmm. Tak co, nebudem škudlit, jsme na výletě. Za dospělého zaplatíte okolo 200Kč a se studentskou slevou nepočítejte, tu uplatní pouze děti nebo držitele ZTP a zaplatí tak asi 150Kč. Další slevy jsou potom skupinové, pokud vyrazíte se školou nebo rodinou.

Názory na tuhle vyhlídečku se různí. Já z ní byla nadšená. Lidi se v tom prostoru rozprostřeli a nepůsobilo to, jako bych jich tam bylo stovky. I když pravda.. Bylo to asi i tím „ranním“ časem, když jsme šly kolem ní později, fronta už byla šílená. Chce to asi jen kapku štěstí, natrefit na ten správný čas.

 

Kromě toho, že si řadu vystojíte na samotném vstupu, tak si ji můžete vystát i na úplném vrcholu stezky, kde se nachází prosklený výklenek. prý ideál na fotku. no nevím. Za mě si i daleko hezčí fotku můžete bez stání udělat jinde. P.S.: Klouže to tam.

Máš hlad?

Já ho mám taky pořád, a tak jsme vyrazily na oběd. Tanečnice. Hotel. Restaurace. 2v1.  Hotel asi fajn. Jídlo? Mmmm. Ne. Jako vegetarián jsem měla na výběr ze dvou jídel – smažák nebo ovocný knedlíky. Vegani maj utrum. Dala jsem si knedlíky. Nedala bych si je znovu. A ta cena? Za 155Kč bych si představovala trochu něco jinýho. Co vás ale může ještě zachránit jsou místní stánky, ve kterých se najíte, dle mého, mnohem líp a máte i větší výběr.

 

Plné sil na ledový sochy!

Ups. Asi ne. Po jedný odpoledne nemáš šanci. Fronta až k Radegastu (hyperbola neboli nadsázka, ale bylo to skoro pravdivý přirovnání). No, a protože chceš aspoň něco vidět, rozhodneš se jít zkoumat. Tak jsme šly. Cesta ke Kapli sv. Cyrila a Metoděje byla dlouhá a čas nám moc nedovoloval, ale altánek na kopečku vypadal jako roztomilý místečko, pro další kochání se a alternativu.

Proč ti lidi klouzaj po zadku? Vždyť budou mokrý. Aha. Ono to klouže. V půlce kopce máš chuť to vzdát, ale už jsi přece v půlce, to už dáš. Jsi tady. Uff. S tím výhledem na chvíli zapomeneš na tu příšernou cestu.

 

Roztomilost, kam se podíváš.

Hrozně mě překvapilo, kolik čtyřnohých chlupáčů tam bylo! Už v autobuse s náma jel jorkšír a jezevčík. No a když jsem si představila, že takhle vláčím svoje gaučový povalečáky, přišlo mi to úsměvný. Roztomilost všech roztomilostí ale vyhrála tahle psí slečinka. Nebyla jsem na Pustevnách ani pět minut a už běžela za pánem, jestli si ji prosím, prosím můžu vyfotit. Frajerka!

 

Pokud tady pojedeš, dej si pozor..

Na to, jestli máš třeba náhradní oblečko nebo alespoň igelitku v batohu, protože prostě alespoň jednou spadnout musíš a nedělej, že ne! Navíc sjíždět kopce po zadku je mnohem větší sranda!

 

Na autobus, kterým jedeš zpátky. Mají většinou zpoždění a jezdí jich tam opravdu hodně. Ne každý jede tam, kam potřebuješ, a tak se může stát, že tak jako my, nastoupíš jinam a budeš se muset dostat na ten správnej spoj. Data v mobilu jsou tady výhrou, ale když umíš otevřít pusu a mluvit, tak se taky neztratíš. No a pokud už dojedeš jinam. Třeba na Zavadilku. Čau, ahoj Zavadilko, díky, že jsme tam musely čekat přes hodinu. Můžeš si dát v místní restauraci alespoň grog a zahřát se. Tak či tak, výlet to byl skvělej, úsměvnej a Pustevny jsou prostě boží i bez ledovejch soch!

 

No a na jaký hory příště? Už jste taky někam vyrazili? Sem s vašimi tipy a mějte krásnej týden!

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Krásné fotky, počasí jste opravdu vychytaly. A očividně i ty lidi, až na autobus. :’D